Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 8. dubna 2020 Ema

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tRest

není to horší než lichva?

Brát si za zprostředkování platby víc půlku placené částky (či dokonce víc) mi přijde skoro jako lichva (anebo spíš horší). Zprostředkování platby přece dělají banky. Pokud ho dělá někdo jiný, nepodléhá náhodou bankovnímu dozoru? Pokud ano, jsou poplatky za zprostředkování platby ve výši dvojnásobku předané částky normální? Jak je možné, že tohle mobilním operátorům roky prochází?

0/0
29.12.2007 21:35

Lalas

a hlavně, přátelé, peníze...

... skutečně nejsou všechno. Mimochodem, autorko-studentko: "abychom vydělali - my všichNI - a ne vydělalY", jak píšete...

0/0
24.12.2007 12:15

Marek Soldát

odpověď na jedno PROČ

...protože před několika lety byly jiné mikroplatební systémy postaveny mimo zákon.

http://www.lupa.cz/clanky/co-chybi-ceskemu-internetu/

0/0
18.12.2007 15:07

nakej_nick

A tak mne v této souvislosti napadá jedna otázka ...

proč mají lidé potřebu kupovat si předražené hňupoviny a posílat hlasy do obskurních soutěží?

Ať je to tak nebo tak - je to jen jejich věc. A zrovna tak je jenom věc prodávajícího, kolik požaduje za svou službu. Nejedná se o nic, bez čeho by se člověk neobešel. Mě nestály prémiové SMS ani haléř.

0/0
17.12.2007 13:44

Tomáš Bobek

Trochu špatná proč

Nemyslím že by tady měla jakákoli soukromá firma za povinnost vysvětlovat, za kolik a kolik čeho vyrobila. Tady je zboží/služba a za  takovou cenu - ber nebo neber. Když nebudeš brát  budu s tím muset něco dělat.

Faktem je, že premium SMS je velmi zajímavý způsobe plateb malých částek a v současné době to "umí" jen opeátoři. Kdysi dávno tu byly na internetu dva, možná dokonce i tři české mikroplatební systémy, než byly se změnou legislativy  zrušeny. Tady by bylo možná bylo ptát se proč, ale to už udělalo hodně novinářů.

A desátek platby z odeslaných DMS? Určitě by bylo od operátorů hezké se na tom neobohacovat, avšak i provoz DMS generuje nějaké náklady. Za humus bych to označil teprve v okamžiku, kdybych si byl jistý, že to generuje zisk.

Nejsem si jist. Ale psát tenhle blog možná bych se nejprve zkusil obrátit na zástupce všech tří společností a zeptal se jich "Chce a může vaše společnost potvrdit, že poplatek odváděný z DMS je oprávněný?". A pak bych o tom napsal.

0/0
17.12.2007 13:03

Stará kára

Co je to reálná cena?

Já rozumín pod takovým označením (pokud už ho někdo použije) cenu, za kterou byl obchod realizován.  To je reálná cena. Bylo za ni realizováno.

A přestaňte s představou, že když jste nakoupila za 100 a za rohem prodával obchodník za 70, že vás ten první okradl.  Ne, vy jste (aniž jste zkoumala trh) uzavřela kupní smlouvu o koupi zboží za nabízenou cenu. Když se dohodnete (nikoliv pod tlakem), je cena spravedlivá.

0/0
17.12.2007 12:48

ou jeee

Re: Co je to reálná cena?

cože, že existuje možnost dohodnout se s mobilním operátorem na cenách ??? tak to jste trošku mimo, ne?

0/0
18.12.2007 10:34

Stará kára

Re: Re: Co je to reálná cena?

Ale vy se dohadujete - přijetím jeho podmínek souhlasíte?  O tom to je.  Vy prostě z toho mobilu volat nemusíte (nemusíte, před osmi, deseti lety nikdo nevěděl, co to je).

0/0
18.12.2007 23:23

ou jeee

Re: Re: Re: Co je to reálná cena?

no to ano, "před osmi deseti lety" to bylo s mobily úplně jinak ... ale dnes že to jde bez nich? přinejmenším v mém zaměstnání tedy rozhodně ne. to by musel člověk přejít na velmi alternativní způsob života a odstěhovat se někam do buše, což zrovna není způsob, jak bych chtěl proti mobilním operátorům bojovat ...

0/0
19.12.2007 15:05

Martin K.

Re: Re: Re: Re: Co je to reálná cena?

... a přesně na tohle se mobilní operátoři odvolávají. Moc dobře ví, že dneska se už řada lidí bez mobilních služeb neobejde. Proto si mohou dovolit nasadit takové ceny. A lidem nezbývá, než na to přistoupit, protože jiné možnosti nemají. Když vám nechutná chleba z jedné pekárny, půjdete do druhé nebo si ho sami upečete, ale v případě mobilních služeb zase tolik možností nemáte, vzhledem k tomu, že všichni operátoři mají ceny prakticky stejné. Opravdu by to chtělo vymyslet nějaký jiný systém za mikroplatby.

0/0
19.12.2007 15:07

Ondra K.

rukalíc

PROČ je konečná cena za stáhnutí hry v reálu dvakrát tak dražší, než je její původní hodnota?

Protože se vždycky najde dostatečná skupina magorů, která si to koupí... PROČmobilní operátoři nezveřejňují statistiky, kolik prémiových SMS jejich klienti pošlou?

Koho by to zajímalo? PROČ mobilní operátoři zatajují reálné ceny vyzvánění, obrázků, videí apod.? Protože je to jen a jen jejich věc.

PROČ se mobilní operátoři obohacují na dárcovských DMS zprávách? Todle nevím a je to fakt humus.

PROČ v ČR neexistuje jiný způsob plateb za obdobné služby? jaký třeba? vše můžete poslat složenkou, převést na účet apod... Ale komu by se chtělo kvůli třiceti korunám do banky?

0/0
17.12.2007 12:27

Bedlie

Re: rukalíc

no stačilo by přijít se systémem, který by umožňoval mikroplatby ... pak by to bylo vyřešené

0/0
18.12.2007 10:33

Petr

Re: Re: rukalíc

přesně tak, systém mikroplateb je v tomto případě ideální

0/0
5.2.2008 12:43

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz