Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 8. dubna 2020 Ema

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KJV

Další zajímavá souvislost

Myslím, že je pozoruhodné načasování příchodu J.Krista právě do této doby. Židé, kteří očekávali příchod Mesiáše, byli v té době rozptýleni v celém tehdejším řecko-římském světě. K tomu získávali mnoho dalších zájemců z lidí tehdejších národů. Situace pro rozšíření zprávy o příchodu Mesiáše na svět asi nemohla být příznivější. Je vidět, že Bůh svoji vůli uplatňuje tím nejlepším a nejefektivnějším způsobem.

0/0
28.2.2012 7:45

karels

Re: Další zajímavá souvislost

Zdravím Vás, nevím, co tak moc některým židům vadilo na článku, dneska je judaismus naprosto odlišný od toho - kdy byl tady Pán Ježíš. Snad jsem možná neopatrně užil slova misie - židovská misie a to vyvolává negativní konotace v souvislosti s křesťanstvím, kdy se křesťanství v historii šířilo i násilím. Ale jak jinak nazvat židovskou aktivitu, kdy židé získávali další proselyty?

0/0
28.2.2012 8:18

KJV

Re: Další zajímavá souvislost

Také Vás zdravím p. Sýkora. Já, bohužel, nevím téměř nic o současném judaismu. Souhlasím s Vámi, že historické zprávy z tehdejšího období potvrzují skutečnost, že nebylo snad města v Římské říši, kde by vedle etnických židů nebyli i proselyté z národů. To je skutečnost, která ukazuje přinejmenším na to, že židé svoji vírou ovlivňovali své okolí a získávali stoupence pro své náboženství. To posloužilo Božímu záměru, aby byl světu představen jeho Mesiáš, neboť židé Mesiáše očekávali. To je jedna z příčin, proč se křesťanství bleskově rozšířilo do tehdejšího řecko-římského světa.

0/0
28.2.2012 9:41

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz