Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Závidím ti ten důchod.

0 0
možnosti
PD

P16a63v66e78l 28D30e69n22k

12. 9. 2017 17:30

Jestli to není naopak, jako zdravý máte menší šance získat práci proti jakémukoli invalidovi. Zaměstnavatel dá přednost menším odvodům a daním. Stalo se mi to již víckrát, vždy byl upřednostněn uchazeč s důchodem ať invalidním nebo starobním. Takže pro zaměstnavatele obrovská výhoda, pro obyčejné zdravé diskriminace, bo proti těmto lidem jste bez šance.

1 0
možnosti
EN

E81d90n47a 92N10o28v88á

12. 9. 2017 20:42

To si upřímně řečeno nemyslím. Jak říkám, když jsem hledala práci, tak jsem invaliditu skutečně zamlčovala, abych nebyla na podkladě jí brána jako nepoužitelná.

1 1
možnosti
MD

Clovek se muze bud 'patlat' sam v sobe nebo venovat svoji mysl druhym. To prvni ma i toto mozne zakonceni.

0 3
možnosti
AT

Jsem po druhé operaci páteře, zkoušel jsem to jako zaměstnanec, jejich doktor po zjištění- Co vy tu vlastně chcete? Jinými slovy- mrzáky nepotřebujeme. Ale podle posudkového jsem téměř zdravý....

1 0
možnosti
EN

E15d93n84a 51N78o87v30á

12. 9. 2017 20:46

To je mi líto. Na druhou stranu docela rozhoduje posudek od Vašeho lékaře, praktik nebo specialista to může napsat tak, že i když jste skutečně těžce nemocný , tak Vám nic na ČSSZ nepřiznají. A ten invalidní důchod zase není tak vysoký, já mám jen pár tisíc (kdybych měla plný úvazek, tak těch peněz budu mít prostě více, větší možnosti při hledání práce, neboť ten polovoviční úvazek také není tak častý). Takže ve Vaší situaci doporučuji odvolání a apelování na Vašeho lékaře, aby ten posudek napsal "lépe".

0 0
možnosti
Foto

Budete -li si říkat "nemůžu", pak opravdu nebudete moct. :-)

6 0
možnosti
EN

E44d22n55a 66N46o39v87á

12. 9. 2017 20:40

Běžně nemůžu neříkám, na druhou stranu je potřeba respektovat své limity, já si na ty limity kolikrát naběhla, protože jsem přepískla (ty limity ignorovala a snažila se být za hrdinku, která všechno zvládne).

2 0
možnosti
JZ

Brácha bere na hlavu invalidní důchod 3. stupně a prej to bylo ze strany jeho známých to samé, ty kecy o flákání se a tak podobně. Tak jsem mu řekl, že to může brát tak, že když se z toho, co odvedu já měsíčně na daních, odečte ten jeho důchod, tak pořád zbude víc, než co odvedou měsíčně ti jeho známí (pokud zrovna mají práci):-) Jinak schopný normálního života začal být po tom, co po pár letech dávky těch prášků výrazně snížil.

3 0
možnosti
JK

Po Drábkově antisociální reformě, kdy udělali posudkoví lékaři přes noc z invalidů téměř zdravé lidi je těžké dostat už ten první stupeň. Kde má člověk omezenou schopnost pracovat zhruba o 33 %

Pak je v přijímání zaměstnanců s ČID (myšleno všeobecně) rozdíl o jakou profesi se kdo uchází. Kdo jde třeba pracovat do kanceláře, tak to zaměstnavateli většinou nevadí. Ale když jde pracovat do výroby a to ho to omezení ani vůbec nemusí omezovat, tak zaměstnavatelé velmi často neslyší ani na to daňové zvýhodnění. A prostě jej nepřijmou.

K bodu, že zaměstnavateli do toho nic není. To je pravda. Je totiž obrovský rozdíl mezi diagnozou a omezením jako takovým. Příklad: zaměstnavatel musí vědět, že zaměstnanec nemůže pracovat v prašném prostředí. Ale už prostě nesmí vědět, že je to z důvodu alergie na prach.

Edno, mám pro vás dotaz. Tedy pokud to nebude soukromé. Píšete, že je to zátěžová práce. Jaké číslo bylo uvedeno v kolonce psychická zátěž u rizikových faktorů v papíru pro vstupní zdravotní prohlídku?

2 0
možnosti
EN

E91d47n28a 14N48o98v67á

7. 9. 2017 18:21

Tyjo, to vůbec netuším, o jaké se jednalo číslo.

Ono je to tak všeobecně brané jako zátěžové, ale upřímně řečeno já to jako zátěž neberu rozhodně, tu práci miluji, pro mě je úplně skvělé pracovat v tomto odvětví. Navíc už mám nadhled, takže syndrom vyhoření apod. mi jen tak nehrozí. Díky práci potkávám skvělé lidi (někdy i ty méně skvělé, ale to je ta barevnost světa) :).

0 0
možnosti
Foto

Každý z nás asi prožil dobu, kdy stres klepal na dveře a musel se s tím tedy nějakým způsobem vyrovnat. Jednou mi řekla jedna paní doktorka, když se necítíte dobře stoupněte k oknu a dívejte se do kraje, myslete pozitivně a hlavně si uvědomte, že spousta lidí je na tom mnohem hůře jako vy a bojuje. Tak do toho, prášky nic neřeší, naopak zvyšují riziko závislosti a mají spoustu vedlejších účinků.

Musíte hlavně odpourat to, co problémy spouští, třeba i za cenu toho, že změníte zaměstnání a bude dobře. Nervičky trochu obalit, zařadit procházky a třeba si pořídit čtyřnohého přítele.

Invalidní důchod, to je v tomto případě to nejhorší řešení, to Vás z tohoto problému nedostane, spíše naopak, jen ho zhorší.

1 5
možnosti
DP

Paní Marie, souhlasím s tím, co Vám řekla lékařka na řešení, když stres "klepal na dveře". Ale, ve vší úctě, klinická deprese je něco na světelné roky vzdáleného od toho, čemu se lidově říká depka nebo špatná nálada a nebo i "klepání stresu na dveře". U klinické deprese, a navíc tak hluboké, jak Edna popsala v dřívějším blogu, je rada o dívání se z okna asi tak platná, jako rada, dívat se z okna, když má člověk třeba zánět slepého střeva. Tady i při vyléčení se nějaký čas, a u hluboké deprese ten čas může být dost dlouhý, pacient nevyhne tomu, aby bral léky, protože existuje riziko recidivy, Samozřejmě, vhodný pohyb, dobré vztahy s rodinou - přáteli - partnerem, vyhýbání se velkému stresu atd. do rekonvalescence po depresi také patří, ale bez léků se postižený neobejde, zrovna tak, jak se třeba u cukrovky člověk neobejde bez inzulinu a nebo při infekci bez antibiotik.

12 0
možnosti
EN
Foto

R^ skvely blog, deprese se casto interpetuje jako hypochondrie

3 0
možnosti
EN

E47d14n87a 52N19o83v57á

7. 9. 2017 18:11

No to jo. To je pak úplně na pěst..

0 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS