Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Získáváte mé sympatie, pane autore, protože máte vědomosti a nejen sny. Projekty zalesňování připravují i jiné africké vlády. Úspěšný je The Tree Belt Movement v Keni. Dávám zde odkaz v kterém je pro nevěřící tomáše asi nejzajímavější foto lesní školky plné sazenic http://ecotippingpoints.org/our-stories/indepth/kenya-tree-planting.html

0 0
možnosti
AF

Mě se ta myšlenka líbí. R^

Má něco do sebe. zní trochu utopisticky, ale při vůli všech zainteresovaných by snad realizovatelná byla.

Když vezmu v potaz ty miliony lidí co už pronikly do Evropy, co nemají práci a jsou to z 95% mladí a práceschopní, silní muži, navíc zvyklí na horké klima ?

Proč by to nešlo uskutečnit ?

Plus to, že ta obrovská pracovní síla je přímo na místě .

Vyřešilo by to mnohé.

0 0
možnosti
DB

problém je , že většina těchto mladých mužů ABSOLUTNĚ NENÍ ZVYKLÁ PRACOVAT, dodržovat termíny a tak podobně,,,,,,,,takže prvně u nich musí nastoupit převýchova a to bude těžké............velmi těžké..................a to jsou i výsledky dvouleté reality v Německu, kde se ví, že tito lidé jsou VĚTŠINOU pracovně velmi nespolehliví............a pro to, je to poněkud problematické a bude to super dlouhý maraton......

Ostatně stejně dlouhý jako přesvědčit evropské nacionalistické mozky, že EU je víc než pouhý součet jejich součástí...........

A i jinak je to celkem velmi těžko proveditelný úkol.....stromy potřebují vodu a hodně vody........a když tam neprší, je problém tam vodu dovést.............bylo by zapotřebí vodovodní potrubí o délce mnoho tisíc kilometrů a pak by bylo třeba těmi trubkami pustit tolik vody, aby to uživilo oněch několik set milionů či miliard stromů a to není málo.....i když asi existují metody jak by to Evropané, Američané nebo Číňané dokázali udělat, ale bude práv problém s mentalitou a systémem vládnutí v Afrických lidských skupinách............

0 0
možnosti
KV

Sucho je určitě v Africe velký problém, ale za větší (zřejmě i pro nás) považuji obrovský nárůst porodnosti.

5 0
možnosti
AF

Porodnost v Africe potřebuje nutně regulaci a ruku v ruce vzdělanost.

Afrika je už i synonymem pro AIDS a další strašné nemoci.

Navíc, co se týká sucha, to už postoupilo i do Evropy. A bude se tu taky muset řešit. Určitě ne tak, že si nenapustíme vanu.

0 0
možnosti
Foto

Mně se ten projekt líbí. Taky jsem přemýšlel o něčem podobném. Jenže problém je v tom, že "to" nikdo nechce. Tedy nikdo... Prostě k tomu není politická a ekonomická vůle. Je to běh na dlouhou trať a dnes se rozhodnutí hodnotí podle délky volebního období a taky podle toho, co "to" přinese rychle za užitek do "mé" kapsy. Takže asi problém... Jinak karma. R^

0 0
možnosti
DB

spočítejte si náklady na počet stromů v pásu cca 6 000 km krát 15 km, tedy větší plocha než ČR, A MY NEJSME KOMPLETNĚ ZALESNĚNÍ..JEN ASI 60%...či méně....takže je to asi tak 2x až 3x tolik stromů jako roste u nás.......asi to bude v miliardách kusů..........a pak si představte jak budete v regionu, kde desítky let neprší zalévat několik miliard stromů..........navíc je nemůžete sázet do písku, ale do nějaké živné hlíny, tedy mimo písečné oblasti.........

A ZDE NĚJAKÉ PODROBNOSTI O STROMECH

http://technet.idnes.cz/kolik-je-na-svete-stromu-0wy-/tec_technika.aspx?c=A140320_073334_tec_technika_vse

0 0
možnosti
DK

To snad ani neni mozny...ja jsem si vzdycky rikal, ze to s tim scuhem a migracni vlnou pouzivaji jen provokateri, ale vy tomu evidentne bud verite anebo jste vice sofistikovany provokater, ktery pusobi opravdu tak, jako by tomu veril. Zajedte tam a poznejte mentalitu par Africanu...casem vam dojde (snad), ze problem Afiky je uplne nekde jinde. African proste neni Zid. African ceka jen na to, az se o nej nekdo postara.

6 1
možnosti
PB

Jde pouze o jedno z možných řešení. Samozřejmě s Vámi souhlasím, že by to nejdříve museli tamní lidé chtít. Iniciativa, ale vzešla z jejich strany.

*Neberte to tak Vážně stejně jde pouze o blogový příspěvek, který má za úkol informovat a vyslovit pouze názor na to jaký by to mohlo mít vliv v případě úspěchu. Není mým cílem něco někomu navrhovat. Tento projekt už existuje. A tato iniciativa samotná nás všechny nespasí, je třeba nejdříve chránit Evropské hranice a pak se můžeme pouštět do dlouhodobě plánovaných obchodních projektů.

1 0
možnosti
ZS

Podobné projekty jsou sice krokem správnějším směrem než mnohé jiné, přesto jsem vůči nim skeptický:

1. Jednak dosavadnímu rozšiřování pouští vydatně napomohla činnost místních obyvatel - kácení stromů kvůli dřevu, devastace travních porostů nadměrným spásáním atd. Pro tyhle lidi bude velice obtížné změnit své chování.

2. Než se dostaví efekt, bude to trvat celá desetiletí. Vzhledem k tomu, jak rychle v subsaharských zemích dochází ke státním převratům, není moc pravděpodobné, že by se vláda, která s pomocí Evropy něco takového rozjede, vydržela až do doby, kdy stromy vyrostou a začnou plnit svou funkci. Daleko pravděpodobnější je, že je během nekonečných občanských válek zbídačené obyvatelstvo vykácí, aby si mělo na čem ohřát poslední zbytky jídla.

3 0
možnosti
PB

Ano v tom máte pravdu. Nedůvěřivý jsem vůči tamním lidem i já, ale je to dle mého názoru krok správným směrem. Co se týká občanských válek tak pokud dáme těm lidem úplně jinou práci než vymýšlet hlouposti typu občanská válka mohli by se ustálit, protože málo kdo chce zničit co vybudoval vlastními silami. Ale je to prostě jen o tom buď to zkusit nebo to nechat být. Mohlo by to pomoci oběma stranám, ale chápu Vaší skepsi vzhledem k dosavadnímu vývoji.

0 0
možnosti
RP

Pěkná myšlenka. Jenže dnes asi jaksi nerealistická.

Za prvé by to tam místní lidi museli chtít.

za druhé museli by se naučit prvních nejméně 50 let z toho lesa brát maximálně jenom uschlé větve. Nekácet, nepást dobytek...

Za třetí musely by v těch oblastech zmizet teroristické skupiny, protože pro ně by takový les byl první na řadě k ničení.

Každá jedna z těch podmínek je dnes prakticky nerealizovatelná.

A ještě, aby to byla skutečně zelená hráz coby základ k ozelenění Sahary, 15 kilometrů nestačí. Při každém silnějším větru je za těmi 15 kilometry stejné sucho jako na poušti. Musí to být 50 - 200 nebo nějak tolik kilometrů, aby poušť ten pás nemohla přeskočit.

4 0
možnosti
PB

Až na tu nerealizovatelnost se shodneme.

0 0
možnosti
JC

A co takhle nechat Afriku Afrikou, přestat tam posílat jídlo a vakcínu na očkování a hledět si toho, aby Evropa přežila? Prostě skončit s tzv. rozvojovou pomocí a přestat podporovat UNICEF, které citově vydírá hladovými dětmi? Prostě Afrika má nějakou úživnost. Pokud zachráníme jejich děti, tak se množí no a pak nemají co jíst a jdou do Evropy. Mimochodem s tím souvisí i Lékaři bez hranic. Co kdyby šli raději k nám do pohraničí, kde mají problém najít lékaře? Nemuseli bychom jim dávat peníze.

3 0
možnosti
PB

Také možnost. Nicméně pak přijdeme o obrovský kšeft.

0 0
možnosti
JK

Osobně to celé považuji za obrovskou utopii. Ale, mužete mi vysvětlit jak se díky pásu stromů zvýší množství vodě v krajině ?

0 0
možnosti
PB

Že by ji ty stromy zadržovali?

1 0
možnosti
PJ

P94e57t30r 70J92í66l92e52k

20. 8. 2017 8:07

Pane Kilik, tokový, který má tolik peněz jak Vy píšete, může přijet do Evropy jinak a pohodlně, neriskuje život na potápějící se bárce.

Ostatní ty peníze získají tak, že se na ně složí celý rod.

Mnozí mají o Evropě zkreslené představy, neb čučí na naše pokleslé filmy, kde vidí volný sex, drahá auta a honičky a střílečky na ulicích, jenže oni to berou jako pravdu na rozdíl od nás kteří víme že je to jako pohádka o Budulínkovi.

Dobrovolníci,vracející se s prací na humanitárních projektech tam skutečně jezdí pro to, že zlepšení tamějšího života migraci omezuje, jinak by se na onu práci vybodli.

Projekt na zastavení Sahary by měl význam pro celou zeměkouli, nejen pro samotnou Afriku.

2 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS