Diskuse

Zaměstnanci pozor, pravice se vzhlíží v 19. století

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Stát vytváří z práce vzácnost a zabraňuje administrativně vzniku nových pracovních míst a fašisticky to kombinuje s regulací pracovních podmínek. Já vím, že se vám soudružko, tento fašismus líbí. Rv

2 0
možnosti
JR

J53a13n 53R45á11ž

19. 5. 2017 11:10

Zákoník práce je relikvie doby, kdy všichni byli zaměstnanci státu a byli zcela nesvobodně v jeho područí. Zákoník práce jim měl garantovat alespoň některá práva, aby se tento v podstatě otrocky vztah nějak upravoval.

Dnes má každý možnost vyjádřit podpisem pracovní smlouvy svobodnou vůli být zaměstnán za podmínek v pracovní smlouvě sjednaných. Občanský zákoník řeší smluvní vztahy, práva a povinnosti smluvních stran, i okolnosti za kterých je uzavřená smlouva neplatná velmi podrobně. Zejména je tam řešena skutečnost, když celá smlouva nebo jeho část nepřiměřeně zvýhodňuje nebo naopak znevýhodňuje jednu ze smluvních stran. Takže mít speciální zákon pro oblast pracovních vztahů, je zcela zbytečné.

Zrušit zákoník práce by byl čin, který by trhu práce jen prospěl a měl by kladný vliv i na nezaměstnanost.

5 0
možnosti
IV

Děkuji za sepsání důvodů proč volit pravici.

14 1
možnosti
Foto

Hrubka z páté obecné hned v nadpisu? 8-o

0 0
možnosti
MB

Do 19 století pracující poslala KSČ - Učinila první úkrok k rozbití rodiny - ženy do směnných provozů. I Inka Zemánková pak traktorem lépe obdělávala svou Slunečnici. Dnes na trhu práce - lidé chybějí ! Jsou dvě možnosti - Ještě více je připoutat k zaměstnanateli a obřemenit jej. Nebo dojít k potřebné pružnosti ... Výsledky delegovaného dobra jsou asi nejlépe vidět na Francii - země v krachu - blaha plno ... V čele Macron - může stát kdokoliv - chybí jim Železná Lady ... :-)

8 0
možnosti
KS

Chcete mluvit o 19. století?

"...kdo naopak usiluje, aby byli bohatí při bohatnutí co nejméně rušeni."

Jo, jo. Ten třídní boj se prostě musí vybojovat. To by tak hrálo, aby si zlý tlustý kapitalista jenom tak nerušeně bohatl.

2 0
možnosti
JR

J53a25n 93R17á82ž

19. 5. 2017 11:23

Vycházeje z názoru paní europoslankyně, že zaměstnavatelé jsou bohatí, tak by bylo jen dobře a především v zájmu zaměstnanců, aby byli co nejméně rušeni při hromadění svého bohatství. Zejména by měli být co nejméně rušeni zásahy státu a nezodpovědnými odborovými funkcionáři. Těch zodpovědných odborových předáků, kteří jednají opravdu v zájmu zaměstnanců si vážím a věřím, že o nějakou zvláštní ochranu nestojí, neb mají i respekt u zaměstnavatele, který by šel proti sobě, kdyby je nějak šikanoval.

1 0
možnosti
MT

Zadne socialistike manyry k nicemu dobremu nevedou. To byl hlavni duvod proc si korporace vynutili od vlad "free trade" protoze doma byly vystavene podobne sikane a prisnymi pravidly. Tak se prestehovaly do casti sveta, kde zadne takove povinnosti nejsou a jeste si u toho rapidne zvysily zisky. Dve muchy jednou ranou. V dusledku toho nastala na Zapade obrovska nezamestnanost, ktera po letech vedla k celosvetove krizi.

0 0
možnosti
AT

A vy se shlížíte kde? V hlubokém socialismu, kde valcíř se správnou knížkou a funkcí byl nad ředitele?

Návrhy, které pranýřujete, uvolňují ruce zaměstnavateli, který v případě poklesu odbytu může rychleji a pružnějí zareagovat a propuštěním nadbytečných zaměstnanců zachránit místa těm ostatním. Dále je známou věcí, že zbavit se nepohodlného a líného zaměstnance při důsledném dodržení zákona je dnes obrovský problém. Větší svoboda v propouštění znamená i větší ochotu nové lidi zaměstnant a může znamenat i větší růst platů. Protože dnes si každý majitel firmy desekrát rozmyslí, jestli někoho přijme a kolik mu dá, když ví, že i v případě krize bude muset zaměstnance dál držet.

9 1
možnosti
Foto

Jste úplně vedle. Zaměstnavateli nevadí líní zaměstnanci. Tomu vadí ti, kteří si dovolují kritizovat už beztak mizerné pracovní podmínky ve firmě. tedy ti "nepohodlní"...

A pružnost? Nastudujte si, jak to chodí v Číně.

Nebuďte směšný.

1 0
možnosti