Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Vstoupit do domu, bytu bez soudního příkazu nemůže ani policie. Jak jsem pochopil, exekutor může, i bez asistence policie. A to mi připadá trochu mimo mísu. Kdyby u pana Janoty policie asistovala (uniforma, výcvik) možná by to ta daleko nezašlo

4 0
možnosti
JB

Ptám se jen KAM jde zabavený majetek - víc netřeba vědět, aby bylo jasné, proč exekutoři vzkvétají. Tak asi tak.

6 0
možnosti
JN

Souhlasím, i to je nejspíš jeden z důvodů jejich "vzkvétání."

0 0
možnosti
PV

Vas pohled na vec se da vyjadrit 0 je to o nicem jako vse co jste kdy opsala.

0 0
možnosti
Foto

Jak jste přišel na to, že gangsterský systém exekucí u nás je stranou zájmu Člověka v tísni? Slyšel jste někdy jméno Daniel Hůle?

2 0
možnosti
JV

Dělá něco? Kromě toho, že sem tam napíše blog.

0 0
možnosti
RM

Já nechápu, jak tu může někdo obhajovat praktiky exekutorů s tím, že těch špatných je jen mizivé procento, tak se vlastně nic neděje....

6 3
možnosti
RC

Exekutor neni pricina, ale dusledek. Pricina je, ze nekdo si neplni povinnosti.

4 8
možnosti
VB

Je to marné něco vysvětlovat, ale přece.... Na 2-3 problematických případech zpochybňujete výkon rozhodnutí u cca 4 mil. exekucí. Nebo si myslíte, že všechny vypadají tak jako případy co popisujete?

Možná také nečtete dost článků, jak lidé co někomu půjčí v rodně, přátelům, kolegům v práci jsou nešťastní a co prožívají, když jim peníze nikdo nevrací.

Obecně. Nikdo si za úvěr nemusí kupovat ledvinu, takže si nemá půjčovat a potombádat, zda jde o lichvu. Existuje ještě jeden § trestního zákona (na ten se zapomíná), a topřivedení si úpadku. Pokud někdo činí výdaje nebo zadlužení nad rámec svýchpříjmů, bude potrestán..... Takže podle mě by každý dlužník měl zpytovat svědomí, zda svým počínáním se nedopustil trestného činu.

Jinak zde jsou odkazy na články popisující tuto problematiku.

Úvěry jsou droga, stejně jako heroin nebo automaty

29. 02. 2016 12:56:36

Nikdo si za půjčené peníze nekupuje náhradní ledvinu nebo srdce, ani mu nejsou vnucovány s pistolí u hlavy (to hrozí až při vymáhání). Dluh se musí stát sprostým slovem a zadlužení společensky nepřijatelným stavem.

Zdroj: http://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=497223

1 0
možnosti

Dluh není sprosté slovo, je to běžná část života a pokud je s ním nakládáno rozumně, všechno je v pořádku. Spousta lidí by problémy neměla, kdyby používala mozek a řešila špatnou situaci, která může nastat u kohokoliv jinak než strčením hlavy do písku a stěžováním si, jak je hrozné platit dluhy...

2 0
možnosti

dřív to byli estébáci, dnes zase část exekutorů, za každého režimu se najdou podobní hajzlíčci-mírně řečeno

3 1
možnosti
RC

Vic nez exekutori mi vadi dluznici, co se smeji lidem do obliceje a sve povinnosti neplni.

1 2
možnosti

I přesto, že se v exekutorské praxi najde dost excesů, nesouhlasím s vyzněním článku a obecným povědomím, že exekutoři jsou vždy ti špatní. Pro mne platí rovnice, že když si půjčím peníze, musím je vrátit a pokud bych věděl, že se mohu dostat do problémů se splácením, budu to proaktivně řešit (i když z vlastní zkušenosti vím, že to není tak jednoduché, jak se prezentuje navenek - většina bank se s vámi začne bavit až ve chvíli, kdybyste se dostal do prodlení, do té doby se tváří, že problém neexistuje).

Osobně vidím největší vinu straně dlužníků, kteří strkají hlavu do písku a pak brečí. Před exekucemi většinou probíhá mimosoudní vymáhání, pak fáze soudní, kdy mají stále možnost snahy o dohodu s dlužníkem. Exekutor přichází až na konci. A pozice exekutorů není nijak snadná - například proto, že zaměstnavatelé platí dlužníkům větší část výplat bokem a pro řadu i dalších praktit. Proto se ptám, kdo je pak horší, exekutor nebo dlužník, který se snaží vyhnout splácení a tím může dostat své věřitele i do existenčních problémů?

2 4
možnosti

přečtěte si článek ještě jednou:-)

0 0
možnosti
VC

V25i55t 43C52h68a34l72u82p56a

24. 2. 2017 10:38

Pokud se budou exekutoři dál vloupávat do bytů dlužníku jako zloději, je jen otázkou času, kdy bude někdo z exekutorů opravdu "sejmutů a dobře mu tak. Nestačí zazvonit? Pokud dlužník odmítá spolupracovat s veřejným činitelem (ať už policií či exekutorem), tak snad existují úřední postupy, jak donutit dlužníka ke spolupráci.

4 2
možnosti
VS

A jak byste si ty úřední postupy představoval? Že se exekutor i s policejní hlídkou usalaší za dlužníkovými dveřmi a v pravidelných intervalem budou volat "Dlužníku, otevři!"?

2 2
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS