Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Je to jednoduché. Státní výdaje jsou o něco málo větší, než výdaje domácností, zhruba v tom poměru ke kterému jste dospěl. Stačí sečíst výdaje na důchody (miliarda denně), zdravotnictví a školství. Na tom se moc ušetřit nedá. Ostatní jsou už drobnější.

0 0
možnosti
LK

ve skutečnosti toho reálně zůstane z bonboniéry ještě míň. Chybí započtení spotřební daně z pohonných hmot a podpora zelených energií, obojí navyšuje ceny všeho co koupíme. Dále cla u dovozů mimo EU. Pak tady máme daně v podobě poplatků za televizi, rádio, pak poplatky za ekologickou likvidaci odpadů, poplatky OSA za prázdná média.. a určitě jsem si nevzpomněl na všechno.

6 0
možnosti
JS

J22a83n 25S47o36v31a

2. 12. 2016 21:09

Samozrejme... k tomu snad v budoucnu priklad :)

0 0
možnosti
VH

Pan Kalousek nechtěl (a nechce), abychom zaplatili. Chtěl (a chce), abychom ušetřili. Což ovšem nelze očekávat od současné vlády.

Mimochodem: Víte, proč je dnes snížená sazba DPH 15 %?

1. Protože byla o 4 % zvýšena k pokrytí výpadku příjmů z titulu druhého důchodového pilíře. Důvod zrušením pilíře odpadl. Kdy ty peníze jsou? Vláda je rozdává k prožrání.

2. 1% zvýšení do roku 2015 (stejně tak v základní sazbě) na překlenutí krize. Krize pominula, pominul tedy i důvod. Přesto zvýšení zůstalo. Kde ty peníze jsou? Vláda je rozdává k prožrání.

Stejně rozdává k prožrání vyšší příjmy ze zdanění zisku exportérů, generovaného darebácky podhodnoceným kurzem koruny.

3 0
možnosti
VH

Hodně jednoduchý výpočet DPH. 1. - Neplatíme ze všeho (např. z nájmu) 2. Větší část spotřeby je ve zboží za 21 %, průměr 18 %, vážený průměr kolem 17 %.

Po odečtení nedaněných položek tak kolem 16 % z celkového příjmu.

0 0
možnosti
DD

Tak trochu mícháte hrušky s jablky. Při čistém příjmu 22 600,- je modelový příklad hrubé mzdy necelých 30 000,- Samozřejmě, že zaměstnavatel má odvody z vaší hrubé mzdy, ale to není váš příjem, to jsou mzdové náklady zaměstnavatele. Ve skutečnosti odvedete státu ze své mzdy necelou jednu třetinu. Superhrubá mzda tj váš hrubý příjem + odvody zaměstnavatele se použijí pouze při výpočtu 15%daně z příjmu a z výsledné daně odečtete nezdanitelnou částku 2070,- Kč ( odečíst má nárok každý pracující a je jedno jestli měsíčně nebo ročně uplatní částku 24 840,- Kč).Ve vašem modelovém případě ve skutečnosti odvedete méně jak 15% daně z příjmu.Plus tedy samozřejmě 4,5% ZP a 6,5% SP, které ale počítáte z hrubé mzdy.

0 3
možnosti
KS

Nemůžu s Vámi souhlasit. Hrubá mzda je účetně mzdový náklad zaměstnavatele. Odvody zaměstnavatele jsou účetně také mzdový náklad zaměstnavatele. Zaměstnavateli je totiž nakonec jedno, kolik z těch mzdových nákladů připadá na sociální, zdravotní a kolik přijde zaměstnanci čistého na účet. Mzdové náklady jsou to, co zaměstnanec stojí a zároveň to, na co si musí u zaměstnavatele ten zaměstnanec vydělat.

Odvody zaměstnavatele sice nejsou de jure, ale jsou de facto příjmem zaměstnance, který je mu rovnou stržen.

5 0
možnosti
KS

"...slevách na dani, které můžete uplatnit, většinou se ale jedná o stokorunové částky..."

To je prostě minimálně dost zavádějící prohlášení (ne-li demagogie). Hlavní slevy na dani jsou: na poplatníka, na manžela (nezaměstnaného), na děti. Nejnižší z toho je na první dítě, která je více než 1000 Kč.

Těch čistých 22600 korun má zaměstnanec s dvěma dětmi a nezaměstnanou manželkou (třeba na rodičovské) už při superhrubé mzdě cca 31000 Kč. To je rozdíl "pouhých" 9000 Kč proti tomu modelovému příkladu v blogu.

0 0
možnosti
LK

Oni všichni zaměstnanci mají nezaměstnanou manželku? A děti? Víte co to je modelový příklad?

1 0
možnosti
OU
JS

J82a88n 82S37o76v85a

2. 12. 2016 12:30

To muzeme udelat priste :). Hezky s nejakymi fotografiemi.

0 0
možnosti
Foto

Plateb na sociální pojištění se můžete zříci, když nebudete mít žádné příjmy, které tuto povinnost zakládají. Nebudete-li mít auto, tak také nemusíte platit povinné pojištění odpovědnosti za škody.

0 0
možnosti
Foto

Autor mluví o placeném zaměstnanci.

1 0
možnosti
MS

To zdaneni je vysoke.

Zajimalo by me, jak se dane vyvijely za poslednich rekneme 50 - 60 let. A s tim spojeny statni aparat. Predpokladam, ze tak, jak se zvysuje pocet statnich uredniku, zvysuje se i danove zatizeni.

2 0
možnosti
VJ

Takhle prostě levice řeší nezaměstnanost. Hlavní jsou tuhlencty ukazatele. Ať to stojí (daňového poplatníka) co to stojí.

0 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS