Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Je to sice Váš blog, ale dovolím si zhodnotit pouze Vaši diskusi. Na všechny konkrétní data, která lékaře nectí - finance a odchody do zahraničí hned po studiu-, neumíte zpětně nic jiného, než osočovat z prosazování socialistického zdravotnictví a nebo přímo z komunistického myšlení.

Žádná svoboda nemůže být bezbřehá; ani ta lékařská.

0 0
možnosti

Děkuji za diskusi. Pro mne je poučením, jak hluboko je deformováno myšlení neinformovaných občanů v populaci, jak málo jsou ochotni přemýšlet o tom, jak zkvalitnit a zefektivnit zdravotní péči a jak moc podléhají politickým ideologiím.

Již přes dvacet let si kladu otázku po možnostech zkvalitnění zdravotní péče a smyslu skutečné reformy zdravotnictví. Ta je nezbytná a jednou k ní bude muset dojít, i když dnes je její realizace zatím nereálná.

:-)

1 0
možnosti
MH

Problém socialismu ve zdravotnictví je, že příjemce služby občan - pacient - zároveň určuje cenu práce lékařů formou konglomerátu zdravotních pojišťoven a ministerstva zdravotnictví. Jinými slovy lékař poskytuje službu, za kterou má zcela reálně podhodnocenou cenu určenou mimo jeho možnosti ovlivnění celého procesu.

Analogie by byla - nabourám auto, nechám jej v autoservisu opravit, ale cenu určí moje pojišťovna mimo realitu násobně nižší ne by reálně bylo a pokud mě servis odmítne to za tuto cenu opravit, mohu se s ním soudit a vyhraju. Oprava by byla povinně provedena hned, ale daná regulovaná suma by byla uhrazena někdy za měsíce a možná pokud by servis překročil paušál v deném roce, tak by to nedostal uhrazeno vůbec, tedy dělal by opravu zdarma. Zdá se Vám to jako bizardnost? A takto funguje naše zdravotnictví.

5 0
možnosti

Bohužel, toto trpíme již přes čtvrt století a nikoho to nezajímá! A s politiky není řeč!

Jen doplním: Pacient je stejně jako lékař zcela vyloučen z možnosti ovlivnění systému.

2 1
možnosti
ZB

Polovina příspěvku autora je pravdivá - v Česku neexistují pravicové strany,neexistuje pravicová politika, korupce je přítomna všude, prognostický ústav udělal svoji medvědí práci pro komunisty, zdravotnictví je tunelováno. Řešení ale autor zcela nezvládl. Není totiž možné něco pořádně vyřešit v této korupcí ničené zemi. Nejprve musíme udělat ještě revoluci, tentokráte se zbavit všech šmejdů, tunelářů, laiků. Bez pardonu!

1 1
možnosti

Omlouvám se, ale vnímám to jako poněkud naivní představu! Toto není cesta z Kocourkova! Jedinou cestu jsem naznačil v článku...

0 1
možnosti
AP

A64l26e24s 49P98ř36i64b43y80l

24. 9. 2016 18:52

Jak to může vypadat když je ministr minimálně podezřelý z nákupu předražených přístrojů. V rámci své profese jsem se pohyboval v investicích a hlavně v oblasti školství, obrany, zdravotnictví. Všechno předražené, milionové provize létaly na konta politiků a majitelů dodavatelských firem. Máme pomalu víc pojišťoven než lékařů a peníze tečou bůh ví kam.

6 0
možnosti

Co s tím? V kuloárech se mluví, že teprve korupční skandál je bonusem pro post ministra! A jeví se to dosti pravděpodobné, protože o skandálech ministrů se šíří šeptanda, ale nikdo ji nevyšetřil. A už nevyšetří. Politici si opět ochočili policii pod svým velením přes Chovance, jak se provalilo na parlamentní vyšetřovací komisi.

3 0
možnosti
Foto

Jak může člověk podporující nynější bolševiky o sobě psát, že mu chyběla v politice nějaké strany pravicovost? Jak vůbec můžete psát cosi o svobodě a odpovědnosti, když podporujete její omezování skoro všude kde se objevíte?

0 1
možnosti
PN

P18a85v27e18l 81N94o60v47á30k

24. 9. 2016 17:30

Blbost. Jestli si někdo myslí, že kvalitní péče se pacient dočká tím, že ve zdravotnictví zavedeme tržní principy, tak se seredne plete. Bez dalších změn na tom bude pacient stejně, akorát ho bude místo jedné zájmové skupiny, politiku, okradat jiná zájmová skupina, totiž doktoři. Je stejné jako naivní volání po přímých platbách finančním poradcům místo provizniho systému. Když vás více obsluhovat arogantní lump nebo profesní loser, dostanete špatnou službu bez ohledu na mechanizmus úhrady služby. A doktoři jsou navíc v rámci možností CR ohodnoceni nadstandardně, takže pořád čekám, až se taky začnou nadstandardně chovat ke svým klientům.

6 4
možnosti
TB

Ale naše zdravotnictví je již tak vysoce nadstandardní....Lidi furt nadávají, ale měli by se podívat jak to funguje ve Velké Británii, v USA a pak by jinak mluvili. Tady mají za pár korun strhnutých z platu v podstatě švédský stůl. Co se týká léčby není rozdíl mezi ČR, VB a třeba Německem. Rozdíl je občas v přístupu lékařů, kdy německý lékař se na vás lépe usmívá než český lékař, který porušuje zákoník práce a slouží stovky hodin přesčasů navíc, takže je přetížený a logicky víc naštvaný...

8 1
možnosti
PK

Panu Šimkovi tady tleskali za odborný blog o problémech krevního tlaku. Nejsem lékař, jen "manžel" doktorky a majitel vysokého krevního tlaku. Léčím se v ÚVN a všechny jeho teze a upozornění jsou podle mne všeobecně známé. Ale článek se líbil, v pořádku. Jakmile však pan doktor sděluje své představy o řízení zdravotnictví a neustále je tady opakuje, je hodně mimo. Prostředků ve zdravotnictví bude vždy omezeně a na něco tzv. nebude, i kdyby se řídilo jako Babišova "firma". Každá činnost má regulované náklady a představa o absolutní svobodné léčbě je i z tohoto hlediska úsměvná. Některé příspěvky diskutujících - obrovské rozdíly v cenách techniky, čerstvě vystudované lékaře si zadarmo kupuje Německo a spol. (horší než ve fotbale), dodal bych ještě různá ta nastrčená eseróčka k sání a mohu pokračovat, jsou správné. Divím se, že pan doktor Vodvářka tento blog 100% podpořil a považuje diskutující za pohrobky s myšlením v časech minulých.

3 1
možnosti
Foto

Pane Kuchto, zkusím Vám vysvětlit svůj postoj a kladné vyjádření k článku kolegy Šimka.

1. Pokud si zjistíte časové vlákno, tak před mou poznámkou diskutovala známá jména /namátkou pan Salajka, pan Macek aj./ Ti jsou opravdu poměrně daleko od logického myšlení. Nikde netvrdím, že všichni diskutující jsou mimo.

2. Píšete o nastrčených s.r.o,, nákup lékařů v Německu, rozdíly v cenách techniky. Pokud jste pečlivě četl článek pana Šimka, tak ten je právě roztrpčen oním upozaděním lékařské práce, do které se u nás nasouvají různé mezičlánky, sloužící některým jedincům k obohacení na úkor práce lékařů. Kupříkladu Vámi zmíněný Andrej Babiš již vlastní několik center umělého oplodnění, což je v současnosti superbyznys, přinášející z veřejného pojištění stamilionové zisky. Ty nejdou - jak možná uznáte - lékařům, ale právě oněm "byznysmenům".

3. Lékaři v nemocnici mají pramalý vliv na cenu přístrojů. Mohu Vás ujistit, že mnohdy ani ředitel nemocnice nemůže svobodně rozhodnout, který přístroj koupí /kupříkladu Cyberknife v Ostravě stál o 100 milionů více, než stejný v Rakousku - tehdejší ředitel FN Ostrava a nynější ministr Němeček nebyl schopen v pořadu Reportéři ČT onen "schodek" objasnit.

4. To, že lékaři odcházejí, je dáno ostudným nástupním platem, naprosto nevyhovujícími pracovními podmínkami a špatným postgraduálním vzděláváním. Zkuste si představit ve Vašem oboru, že máte 25 let, chcete se ženit a mít děti a někdo Vám nabídne za stejnou práci zhruba 4x více, jen omezený počet nočních služeb a lepší postup v kariéře. Opravdu byste zůstal na místě, kde tyto výhody nejsou? /Pakliže ano, klobouk dolů - bez ironie/. Já se mladým nedivím, i když je mi z toho smutno a nejspíše mne čeká práce až do smrti, protože nebudu mít komu prodat svou praxi.

Pěkný večer.

5 0
možnosti
JR

J62a72n 84R46á68ž

24. 9. 2016 15:44

Proč by se měl občan-pacient zajímat o platy lékařů?. Proč by měl určovat platy lékařů stát?. Proč má ministerstvo zdravotnictví jednat s odbory o platech lékařů? Proč vůbec ministerstvo zdravotnictví existuje?

Vždyť je to celé nesmysl. Privátní lékaři si určují své platy sami, lekari v privátních nemocnicích jednají o výši svých platů s majitelem, lékaři , respektive vedení nemocnic zřízených kraji, jedná o platech svých zaměstnanců s vedením kraje a vedení fakultních nemocnic jednají o platech lékařů se zřizovatelem.

Co je státu, respektive ministerstvu zdravotnictví potom, jaké platy si domluví nebo jaké platy si sami stanoví praktici a ambulantní specialisté? Proč o platech svých zaměstnanců nejedná vedení nemocnic, proč jednaji odboty o platech svých členů s úředníky nějakého ministerstva a ne se zaměstnavateli? Jejich zamestmavatelem není ministerstvo, ale nemocnice. Jak to, že dvacet sedm let po listopadu určuje platy ministerský úředník?

Opona......zapomněl jsem, že naše zdravotnictví zůstalo zakotveno hluboko v socialismu. Ach jo!

0 1
možnosti
PK

Tak deset fakultních nemocnic ve státě zřizuje stát, jen tak na okraj. I kraje musíte koordinovat. Máte dost zjednodušený názor na věc.

0 0
možnosti
PK

Jakkoliv krást komukoliv a v kterékoliv době je nemravné, je nemravná i zdánlivá maličkost, záměrného pozměňování říkanky z minulého režimu. A to tak, že - " kdo nekrade, okrádá svoji rodinu".Takové znění generuje vlastně jakoby návod celému národu ku zlodějinám.

Ono totižto pravé znění této říkanky za předlistopadového politického systému znělo : "Kdo neokrádá STÁT !, okrádá rodinu". A zde už je přecejen nějaké, zkušenostmi oddůvodněné vymezení okruhu zlodějin. Není-liž tak pravdou, vážení mudřeci ?

0 1
možnosti

Možná máte i pravdu. Ale já jsem byl již několikrát okraden bohatými občany přímo, tedy nejen přes stát! To je dnes zcela běžné pro tu "elitu" národa!

0 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS