Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A z čeho by stát platil silnice, chodníky, osvětlení, zdravotnictví, školství. Jen ať ovce platí, když si myslí, že daně jsou morálním nárokem státu.

3 0
možnosti
JR

J75a16n 78R90á16ž

29. 8. 2016 16:13

Rozpory ve výkladu, které jsem zaznamenal v diskuzi, mne inspirovaly k prostudování velmi podrobného vysvětlení na http://www.m.penize.cz , které jsem našel po zadání "dohoda o provedení práce 2016".

V době, kdy jsem jako zaměstnavatel be firmě občas potřeboval krátkodobou brigádnickou výpomoc, využíval jsem "Dohody" často. Oproti současné praxi to bylo administrativně podstatně jednodušší a pro brigádníky a podnikatele daleko výhodnější. Teď jsem si musel pravidla několikrát přečíst a udělat poznámky, abych pochopil princip.

Podle mne příklad uvedený autorem má více variant řešení, ovšem žádná není pro Marii moc výhodná. Asi bych to řešil obejitím zákona a část peněz Marii vyplatil mimo "účetnictví". Necítil bych se nijak hloupě, neb jak říkal můj daňový poradce,: " Jen hlupák platí v tomto státě daně včas a v plné výši"

1 0
možnosti
Foto

Režim uvedený v §6 odstavec 4 se příliš nezměnil. Navýšila se částka na 10000 a umožnilo se započíst si srážkovou daň na celkové zdanění.

2 0
možnosti
AF

K tomu, jak nás stát zdaňuje, bych připomněl tuto větu:

"Bláhový jenž neví, polovic že víc nežli celek jest". (Shakespeare: Kupec Benátský)

1 0
možnosti
MS

Marie je evidentně špatná katolička:

Neboť s královstvím nebeským je to tak, jako když jeden hospodář hned ráno vyšel najmout dělníky na svou vinici. Smluvil s dělníky denár na den a poslal je na vinici. Když znovu vyšel o deváté hodině, viděl, jak jiní stojí nečinně na trhu,

a řekl jim:‚Jděte i vy na mou vinici, a já vám dám, co bude spravedlivé.' Oni šli. Vyšel opět kolem poledne i kolem třetí hodiny odpoledne a učinil právě tak. Když vyšel kolem páté hodiny odpoledne, našel tam další, jak tam stojí, a řekl jim:‚Co tu stojíte celý den nečinně?' Odpovědí mu:‚Nikdo nás nenajal.' On jim řekne:‚Jděte i vy na mou vinici.' Když byl večer, řekl pán vinice svému správci:‚Zavolej dělníky a vyplať jim mzdu, a to od posledních k prvním!' Tak přišli ti, kteří pracovali od pěti odpoledne, a každý dostal denár. Když přišli ti první, měli za to, že dostanou víc; ale i oni dostali po denáru. Vzali ho a reptali proti hospodáři: "Tihle poslední dělali jedinou hodinu, a tys jim dal stejně jako nám, kteří jsme nesli tíhu dne a vedro!' On však odpověděl jednomu z nich:‚Příteli, nekřivdím ti! Nesmluvil jsi se mnou denár za den? Vezmi si, co ti patří, a jdi! Já chci tomu poslednímu dát jako tobě. Nemohu si se svým majetkem udělat, co chci? Nebo snad tvé oko závidí, že jsem dobrý?' Tak budou poslední první a první poslední. :-)

4 0
možnosti
Foto

Není pravdou, že "... příjmy z dohody o provedení práce jsou daněny až od 10 000 Kč za kalendářní měsíc."

Tyto příjmy daněny jsou 15 % srážkovou daní. Pokud zaměstnanec podepíše "Prohlášení", daň se "vyšplhá" na 0,- Kč. Pokud nepodepíše, může si udělat za dotyčný rok "Přiznání k dani z příjmů fyzických osob" a zažádat o vrácení přeplatku na dani.

2 0
možnosti
Foto

Až na pár chyb, které tam máte, s Vámi souhlasím.

2 0
možnosti
RM

Míša byla chytrá a dohodla se, že jí zaplatí ofiko 99 hodin a zbytek bokem. Marie měla línou hubu a tak si na dorovnání té čisté mzdy musí počkat.

Soráč, ale tohle je prostě tak nastaveno a tečka. Nechápu co se Vám na tom nelíbí.

Já když "brigádničil" na střední, tak jsem dělal tolik, že jsem to měl vždy zdaněno a pak jsme si dával daňóvé přiznání a ty hrášky dostal zpět do kapsy.

2 4
možnosti
Foto

Jenže tady jde o odvody na sociální a zdravotní pojištění, které se zaměstnancům již nikdy (ani jako hrášky) do kapsy zpět nevrátí.

7 0
možnosti
AS

Kdyby účetní společnosti nebo Marie měly dost rozumu, rozepíší tu odměnu do dvou měsíců nebo na dva lidi (matku, sourozence, kámošku). Vím, obcházení zákona, ale co s tím, když je zákon stupidní?

12 0
možnosti
Foto

§ 6, odst. 4 zákona o daních z příjmů, říká něco jiného než píšete v článku. Navíc ďábel je ukryt v tom, že z příjmů z DPP se platí sociální a zdravotní pojištění z částky nad 10 000. Navíc zdravotní a sociální zvyšuje základ daně (superhrubá mzda). Takže DPP do 10 000 Kč bez zdravotního a sociálního pojištění. 10 001 se sociálním a zdravotním. DPP do 10tis. daněna tzv. srážkovou daní, která už zase po novu nebude formou zálohy. Nic to nemění na tom, že nás odírají neuvěřitelným způsobem a zpátky za to nedostáváme nic. Obrovská daňová zátěž a ze všech stran je jen slyšet, na co všechno nejsou peníze a jak je třeba ještě víc zdanit a ještě víc vybrat.

5 0
možnosti
AS

Nemáte pravdu, zákon mluví o úhrnné výši 10 tis., žádné rozdělování se nekoná, sociální, zdravotní a daň se pak odvádí z celých 10 001 a výše. Když toto bylo schváleno, ptala jsem se na školení, jak to opravdu je, protože to bylo opravdu nelogické, když tedy budu mít nějakou DPP nad 10 tis. Daňový poradce se usmál a řekl - paní kolegyně, takové dohody jistě žádné nebudou;-)

3 0
možnosti
VH

Ještě jednu poznámku: Je zbytečné uvádět procenta z čehokoliv. "Stát" z nás, 10 miliónů občanů, musí vytlouct více než bilión Kč (+ 200 mld. na ZP). Je dost jedno, jestli daní z příjmů (vč. příjmů práv. osob - i zde většinu platíme my), DPH, sociálního pojištění, spotřebních či ekologických daní, mýtného či daně z vody.

Takže vada je v nesmyslném zvyšování výdajů státu. Viz vláda současná. (Příklad: V roce 2013 se zvýšila DPH o 1 %. Důvodem bylo částečné pokrytí nákladů na 2. pilíř pojištění. Proč, když byl zrušen 2. pilíř, nebylo sníženo DPH? Kam zmizelo cca 20 miliard? Odpověď byly vládou rozdány k propapání. Jako dar voličům /kteří si nevšimli, že dar, vytažený z jejich kapes/.)

10 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS