Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Máte pravdu. Nízkou cenou peněz bude zahájeno množství projektů, na které ale není vytvořeno dostatek uspořených zdrojů. To je případ i vašeho známého. Je pravda, že centrální banka může ještě víc roztočit rotačky peněz a udržet nízké úroky. Přesto všechno za 10 až 15 let bude na trhu více nabídek na prodej bytů a domů než kupců. Ceny nemovitostí tak budou tlačeny dolů a může se jednat o hodně procent.

Stát vytváří obrovskou nestabilitu svou měnovou politikou.

0 0
možnosti

Uf, to je ale ptákovina, pane Kšíre.

Pokud centrální banka roztočí rotačky peněz, pak tím roztočí inflaci, protože přebytek peněz vytváří inflaci. Rozohodně tím neudrží nízké úroky. Nastudujte si zákonitosti monetární politiky, pak nepudete psát nesmysly.

A pokud jde o realitní trh za 10 až 15 let, pak sice vzniknou nové nemovitosti, ale mnohé zas zaniknou. On se totiž dost mění i civilizační standard bydlení a podle toho se mění i nabídka nemovitostí.

Mimochodem - já jsem postavil dům za asi 4 miliony kč v roce 2002. Jeho dnešní cena je asi 10 milionů a přitom jsem stavbou svého domu vlastně rozšířil nabídku nemovitostí v ČR a za těch 14 let ten dům už poněkud zestárnul. Přesto bych ho dnes bez problému prodal za 2,5 násobek ceny.

0 0
možnosti
VH

Váš kamarád bude splácet 8 tisíc a vy se hrozíte? Myslíte? Kolik asi platí v současnosti nájem?

1 0
možnosti

Nejen to. Jeho kamarádovi možná po skončení fixace úroku zvýší úrok třeba na 5%. Ale pan bloger zapomněl dodat, že takto vysoký úrok mu dají jen v případě, že bude takto vysoká i inflace a tedy i růst mezd.

Jinými slovy nás pan bloger straší nečím, co vůbec nestojí za strašení.

Celosvětovou finanční krizi Česko přežilo ve zdraví právě díky tomu, že se české banky chovají velmi konzervativně a neriskují. A kdyby se před několika lety na finanční krizi nenabalila i celosvětová ekonomická krize, tak bychom tady ani nevěděli, že v USA poskytovaly banky hypoteční úvěry za zcela nesmyslných podmínek.

1 0
možnosti

Pan autor vůbec nepochopil podstatu americké krize realitního trhu. Americké banky půjčovaly na nemovitosti víc jak 100% ceny. Navíc půjčovaly na předražené nemovitosti. Když pak dlužník přestal splácet, zůstaly bankám v zástavě nemovitosti, které nepokryly hodnotu dluhu. Tak vznikla finanční krize.

V Česku je to jinak. Banky vám málokdy půjčí víc jak 80% ceny nemovitosti. Navic je to odhadní cena a nikoli cena tržní. V případě platební neschopnosti dlužníka získá banka nemovitost o tržní hodnotě větší, než je dluh.

Z uvedeného plyne, že americká hypoteční krize u nás nastat nemůže.

1 0
možnosti
Foto

J90i15ř10í 33L23i25b77e78r

5. 2. 2016 23:24

Mám obavu, že jste to popsal přesně. Karma.

0 0
možnosti