Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Blábol jako vždycky. A nemá cenu vám přinášet jakékoli důkazy, protože je budete ignorovat. Dal jsem vám důkaz o epidemii eboly u goril, vy přesto stále předstíráte, že jste žádný důkaz nedostal. O peníze mi ani tak nejde, ty si klidně nechte, protože byste se při svých předem prohraných sázkách nedoplatil. Ale pokud byste chtěl, zjistěte si něco o ptačí malárii na Havaji, kde tato zavlečená choroba zdecimovala asi polovinu zdejších ptačích druhů. Tak to totiž je: problém dělá choroba, která se zavleče někam, kde předtím nebyla, případně začne napadat druh, který jí není přizpůsoben. A to je teď i problém s virem zika.

2 0
možnosti
FB

Směšné... Praktická ukázka uzavřenosti v bublině excesivní sebelásky, fanatismu a hlouposti. "Nabízím 1000 Kč...." ;-D

2 0
možnosti

Nic nikomu nedá, protože předem předpokládá, že jakýkoli důkaz, který je mu předložen, je podvrh.

0 0
možnosti
JS

Ve svém článku používáte naprosto nesmyslné argumenty.

To, že "v divočině běhají milióny kusů různých živočichů bez repelentů, očkování, léků a neonemocní", není důkazem toho, že nemohou přenášet nemoci, které jsou nebezpečné jiným druhům živočichů – včetně člověka.

Například afričtí mrchožrouti (hyena skvrnitá) má takový imunitní systém, že je schopna pozřít desítky gramů antraxu (bakterií sněti slezinné) a nic se jí nestane, což bylo experimentálně ověřeno. Člověku způsobí smrtelné onemocnění i mikroskopické množství antraxu, a to všem lidem bez výjimky. Hyena klidně může konzumovat mrtvolný jed (kadaverin) z mršin, které páchnou na kilometry, člověka může zabít i drobný kontakt s otevřenou rankou nebo sliznicí (například úst).

Už v 18. století si například lidé všimli, že ten, kdo se stará o hovězí dobytek a nakazí se od krav kravskými neštovicemi, které nejsou nebezpečné, již nikdy neonemocní pravými (smrtelnými) neštovicemi. Tímto pozorováním byl mimo jiné objeven princip očkování.

Proto i Vaše nabídka tisícikoruny za důkaz o úhynu divokých goril na ebolu je zcela zcestná. Pokud byste se živil převážně listím tropických stromů (jako gorily), do několika měsíců zemřete. Gorily mají jiný imunitní i trávicí systém a dokáží strávit i řadu rostlinných jedů. Na druhou stranu gorily mohou snadno podlehnout lidským respiračním onemocněním, například chřipce.

1 0
možnosti

To s těmi gorilami je nějaká Kuncova obsese. Kdysi v nějaké diskuzi prohlašoval, že divoká zvířata, která se živí přirozenou stravou, netrpí na epidemie. Tak jsem mu dal příklad eboly u goril, které docela decimuje. Nejprve pan Kunc rozvíjel jakési fantazmagorické teorie o tom, že je to určitě tím, že se ty vzácné horské gorily začaly živit na lidských skládkách, a když uznal, že je to blbost, začal prohlašovat, že gorily na ebolu vůbec nehynou, že je to celé výmysl. Obsedantně poté téměř v každém svém článku požaduje důkaz, že na ebolu hynou. Už jsem mu ten důkaz párkrát poskytl (odkazy na vědecké články, které to dokazují), ale pan Kunc mě ignoruje. Asi si myslí, že mě to přestane bavit a on své bludy bude moci hlásat bez jakýchkoli překážek. Ale zatím mě to baví. :-)

0 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS