Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

U nejmladší holčičky nám nepomáhalo nic. Vždycky úderem 19 hodiny začala plakat a končila kolem 23 hodiny.Dodneška nevím proč, pokud by to opravdu byly prdíky, tak by ji logicky měly trápit celý den a možná i v noci.Zkoušeli jsme všechno možné,teda až na ty kapičky:-) ale pomohlo to prostě přečkat.Možná nezralý zažívací trakt? Možná ale taky třeba nezralá nervová soustava a přetížení na konci dne.

0 0
možnosti
DS

Paní autorko, mám 15-ti měsíční dítě a tudíž velmi čerstvou zkušenost. Prošli jsme si poměrně aktivně "prdíkovým" obdobím. Na základě několika konzultací s pediatrem, v lékárnách, pročtení si příbalového letáku a obyčejného selského rozumu vím následující. PŘÍČINA, kterou opravdu těžko odstraníte, je hltání kojence při pití a následné vytváření drobných bublinek, které v dětském  trávicím ústrojí tlačí. Kojenec je navíc neschopen se pohybovat sám a tudíž je odkázán na to, jak ho necháme odkrknout (což ale někdy nejde, protože BUBLINKY jsou příliš DROBOUNKÉ). Espumisan a léky na bázi Simethikonu, mají za úkol tyto drobné BUBLINKY SPOJOVAT do VELKÉ, "odříhnutelné". Proto, nevím, jak Vy, ale já jsem kojenecké období svých dětí neostraňovala PŘÍČINU, ale DŮSLEDEK a věřte či nevěřte, pomáhalo to často lépe nežli bylinkové čajíčky pro mne, jako kojící matku či pro dítě (které samozřejmě zvláště co by kojenec nepije čaje tolik, aby bylinky mohly pomoci).

Věřte, že jsme zkoušeli "psí kusy" (nošení na "tygra", houpání, nošení, "poskakování" na míči, masáže bříška, zahřívání bříška nahřátými pecičkami, koupání v teplejší vodě...). Vše to fungovalo, ovšem pouze tehdy, kdy děti zároveň dostaly "protiprdíkové kapičky". Zkoušeli jsme i jiné kapičky, leckteré bylinkovatější, ale účinek i cena byly podobné, ne-li (cena) vyšší.

Nicméně děkuji za podnět k přemýšlení a přeji hezký den:-)

3 0
možnosti
Foto

Nevím, co by měly mít dětské prdíky společného se sebedůvěrou.

Každopádně dobře na ně pomáhají masáže bříška - jemně kolem pupíku, ve směru peristaltiky, tedy po směru hodinových ručiček.

Peristaltiku podpoří také pohyb, proto se miminka tak mrskají, když mají potíže. Má to svůj smysl - pohybující se dítko vydatně posiluje kosterní svalstvo. To se hodí jako příprava k budoucímu obracení a lezení. Takže i tady platí, že vše zlé je k něčemu dobré a netřeba dělat z toho vědu.

Ale možná Vám šlo spíš o reklamu na uvedené farmaceutické výrobky. Co já vím....

2 0
možnosti
Foto

J91a40n18a 44M55a19j84o91v74á

30. 11. 2015 15:57

Nebo na svůj kurz? A zvládnutí bolebříšek bez kapiček právě tam?

1 0
možnosti