Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Ta anketa mě dostala. Chcete vystoupit z EU? 

No tak vystupujem. Sice jsme 40 let nechali rozkrádat náš stát, nyní ho rozkrádáme dalších 25 let, ikdyž už můžeme volit/nevolit koho chceme. No a co nenapadne naše politiky, hodíme to na EU, plebs se toho chytí. V EU jsme 10 let. Z toho jako druhořadí členové(lepší) fungujeme 5 let, ale ne my se nepoučíme, že by jsme začli u sebe, resp. vyměnili sněmovnu a vyházeli ty panáky z oken/přišli k volbám a dali hlas novým a mladým. 

Svobodní jsou jen nástrojem ruského bankéře Klause a PPF Group. 

Přijměme zodpovědnost i za ty kvoty kvůli kterým bych sám chtěl vystoupit z EU, nebo se odstěhovat. Protože z našich 21 poslanců bylo proti kvotam pouze 5. Já mám duši čistou, volil jsem úsviťáka, ale co, nikdo lepší mě nenapadl.

[>-]=EU

0 2
možnosti
Foto

Hezký a klidný večer, pane Nováku.

0 0
možnosti
Foto

Daně se vybírat musí a dodržování zákonů je třeba kontrolovat. Podle mne je náš stát až příliš mírný. Téměř v celé Evropě a USA je vyloučeno kouřit v restauracích, jen u nás ne. Proč? Protože tento zákon poslanci vytáhnou jen proto, aby je obešla tabáková lobby a patřičně je přemluvila a oni ho vzápětí z programu stáhnou. Podnikatelé neustále koukají jak stát na daních ošidit a stát nemá nástroj jak je zmáčknout a proto volí elektronické pokladny. To chápu. Co však nepochopím, že stát nejdřív jde po nějakých deseti miliardách, které mu to může přinést a do offshorů nechává dlouhodobě odtékat miliard dvěstě. Babiš se kasal jak s nimi zatočí a skutek utek.

1 1
možnosti
PK

demokracie a s tím i míra svobody je určena - je nepřímo úměrná - se zásahy moci (státu). Čím víc stát zasahuje do rozhodování občanů, tím menší svoboda tu panuje. Stát, respektive republika jako taková, aby dobře fungovala, má vytvořit srozumitelné zákony, které tuto svobodu zaručují a dále má trvat na dodržování těchto zákonů. Nic víc, nic míň. Stát nám nemá co říkat o tom, jak vychovávat děti, co jíst a nejíst, jak má vypadat banán a jak se má jmenovat máslo. Stát nemá ani podnikat. A v neposlední řadě též platí, že efektivní státní úředník není vidět a není o něm slyšet. Kdežto u nás není dne, kdy by se o nějakém deprivovaném tajtrdlíkovi z vlády nepsalo. Naše vláda není demokratická a taková vláda snad ani na světě neexistuje. Vše jsou to různé varianty oligarchie, liší se pouze mírou zapojení mocných skupin do politiky. U nás se tomu říká vznešeně lobby. Ale je to oligarchie.

K vašemu příspěvku blíže - usoudí-li společnost, že je pro ni kouření škodlivé a že už smrad, který zabíjí, nechtějí čichat, vyvine sama tlak na provozovatele - třeba tím, že bude takové zařízení bojkotovat a nebude tam chodit. Také nechodím do hospod, kde se kouří, ač jsem sám kuřák. A nechodím do hospod, kde točí nechutné pivo, aniž by stát určil, jak má správné pivo chutnat, nechodím ani tam, kde špatně vaří nebo je tam líná obsluha. Pokud se provozovateli vyplatí provozovat smradlavou a zaplivanou špelunku, jeho věc. Jako občan mu do toho nemám co kecat, stejně jako nekecám dalším lidem, jestli doma kouří nebo ne. Občan nemá ústavou garantované právo vstupu do nekuřácké hospody. Má svobodu volby rozhodnout se, kam si zajde.

O tom svoboda je - o svobodě rozhodování, o možnosti volby. A také o osobní zodpovědnosti za své činy..

2 0
možnosti
VM

V21l43a15d66a 89M88u50s64i19l

27. 10. 2015 14:31

Zen clanek neni zcela   srozumitelmny pro kazdeho...

0 0
možnosti
AK

A47n62d82r94e33j 12K40r74á87l

27. 10. 2015 16:27

To je nejaky dada-humor?? ;-D

0 0
možnosti

S článkem bych souhlasil, až na jeden, ovšem dle mého názoru dosti podstatný, detail: ta "státní moc" není nějaká imaginární abstraktní entita, ale zcela konkrétně pojmenovatelní jedinci. Čili řešení není nadávat v hospodě (ani na demonstraci) na imaginární "stát" (jak je bohužel v ČR zvykem), ale konat konkrétní kroky proti těm lidem, kteří tento trend činí.

3 0
možnosti
Foto

Nenadávám na stát. Vadí mi současná státní moc a to je něco úplně jiného. Ano, stát za to nemůže. Státní moc, tedy konkrétní jedinci, ano.

3 0
možnosti
AZ

A32l55e91š 27Z52í91t50e64k

27. 10. 2015 11:24

Naprostá pravda. Například mně fascinuje neinformovanost zaměstnanců ohledně nákladů na jejich mzdu. Málokterý ze zaměstnanců ví, že zaměstnavatel platí 34% z jejich hrubé mzdy státu. Platí v podstatě pokutu za to, že je zaměstnal. Když se dozvědí, tak nevěří. Vždyť platí sociální, zdravotní a daně ze svého platu. A k živnostníkům? Ač to rozum nebere a nechce se prostě věřit, totalita je zde zpět a to ještě v horší formě, než byla. Dříve živnost zavřeli a hotovo, dnes ji demokraticky pravdoláskařsky odstraní. Živnostníci byli vždy silnou částí ekonomiky státu a co vydělají zůstává v naší zemi. Ale pro totalitu jsou příliš svobodní a berou zahraničním korporacím zisk. A to se v totalitě nesmí. Tedy se zlikvidují demokratickými zákony.

10 2
možnosti

M56i39r16e48k 82Ř83í30h79a

27. 10. 2015 12:56

Tyhle řeči si nechte pro sebe. Neznám žádného zaměstnance z řad mých zmámých který neví o celkových nákladech na zaměstnance. Na každé výplatní pásce je superhrubá mzda uvedena a věřte že málokdo to nečte. Je to jen o tom, že ty peníze jako hradí zaměstnavatel ale ve zkutečnosti to hradí zaměstnanec protože on na to musí tomu zaměstnavateli vydělat. Bez by neměl hrubou mzdu takovou jakou jí má. Mám docela přehled za poslední roky o mé mzdě i o tom kolik ze mě měl zaměstnavatel. Tak nedělejte ze zaměstnanců hlupáky. Já bohužel na IČo dělat nemohu ale ti z mých přítel co mohou jsou dost vysmátí protože ani omylem neodvedou z toho co vidělají tolik co já...

2 4
možnosti
DM

....státní moc, která považuje občany z obou skupin jen za zdroj příjmů pro bezednou státní pokladnu, sloužící primárně k realizaci osobních plánů, které nemají se svobodou a prosperitou občanů nic společného. On totiž svobodný a prosperující občan, ať už je zaměstnavatelem nebo zaměstnancem, je největším problémem každého, kdo chce lidi znovu držet na uzdě....

výstižné a přesné,tohloe tvrdím konzistentně již řadu let,bohužel tento jev není vlastní jen současné politické garnitučře ale každé CENTRÁLNÍ FORMĚ VLÁDY,včetně té pokrytecké a pseudodemokratikcé která je tak typická pro Evropu

Paradoxně je pak totalita mnohdy upřímější a méně demagogická,lidé ví na čem jsou a vláda si na nic nehraje,rovnou uplatňuje diktát...

0 0
možnosti
MC

Máte sice pravdu, ale co naplat, upřednostňované většině hlupců je to fuk. Parazitismus, poflakování a loupežnictví se nejen v Česku dostalo do nejvyšších funkčních pater ve společnosti. To, že to není svobodné není podstatné. Altruistům jde přeci o falešnou rovnost. Proto ten svobodný občan, který má ego, zodpovědnost a intelekt je ostatním extrémistou, tedy nepřijatelný do jakéhokoliv vedení. Tady se neplatí za intelekt, ale za zavázání se zhoubné a nefunkční kolektivizaci, ať už ji nazýváme jakkoliv. Dokud těm co mají plná ústa rovnosti a v hlavě jim duní závist příznačná vlastní neschopnosti soutěžit, budou lidé krást dle daných státních standardů a harmonizovaných evropských zákonů.

2 0
možnosti
MK

No největším nepřítelem je státní byrokracie umocněná Bruselem. Ne, že by každá administrativa byla zbytečná, ale z 80%  je zbytečná   a kontraproduktivní!!!!!! Pokud si vezmu  si to vezmu ze svého pohledu ekonoma, tak pro malé firmy nebo OSVČ je přímo likvidační. Zákony platěj, či spíše mají platit pro všechny a stejně. Ty doby kdy jedna "bába" zvládla celou administrativu firmy personalistikou a mzdama počínaje, přes účetnictví a daně atd. pokračujíc a jednoduchejma smlouvama konče jsou nenávratně pryč. Na každou oblast potřebujete minimálně jednoho specialistu (a ten musí vynaložit minimálně polovinu své pracovní doby na vzdělávání, aby díky neustále měnící  se legislativně a poznatků z praxe byl stále "in", proto musí být drahý). Velká firma to nějako utáhne, ale ty střední a malé už ne. A tak jim nezbývá nic jiného   než vědomě či dost často nevědomě riskovat, porušení zákonů, které oceněno až likvidačními pokutami ( někdy to může i trestné).

Jinak ten spor mezi živnostníky a zaměstnanci je vyvolán pouze špatnou legislativou, která je dělána od zeleného stolu.

1 0
možnosti
MR

Ta ale vzniká na poptávku ovčonské společnosti.Je zde vazalská smlouva mezi ovčonskou sociální rovnostářskou společností a určitým typem politiků a politiky jež chce slyšet a vidět ... .

To co by to mohlo změnit  většina zadupává do země,jež nemá ráda odlišné názory, samostatnost, schopnost seberealizace a vytváření vlastnictví, což je podhoubí pro společenské vrstvy jež následně vytvářejí politické strany a poptávku.

Nepřítelem tedy není stát ale poptávka ovčonské společnosti, jež proniká do všech forem, zástupů společnosti, jež následně jsou v tripartitě ... .

0 0
možnosti