Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

A nestačilo by ve Středozemním moři pořádně hlídkovat a všechny uprchlíky posílat zpět, odkud vypluli? Máme dosti vyspělé špionážní technologie, které dokáží zrekonstruovat trasu té uprchlické lodě. Takže by snad stačilo po objevení té lodi uprchlíky odvézt zpět, posádku zatknout a loď zabavit.

0 0
možnosti

Dávám sice karmu, ale Benjamin Franklin nic takového neřekl! https://en.wikiquote.org/wiki/Benjamin_Franklin#Misattributed

0 0
možnosti
DB

Lidé, jako příslušníci jedné biologické entity, druhu, by si měli v nouzi pomáhat. Lze to vysvětlit nábožensky---pro ty, kdo vyznávají nějakou rozumnou víru. Lze to vysvětlit altruizmem, který se z vědeckého hlediska zakládá na vlastnictví stejných genů. Máme dokonce velké množství stejných genů se psy, kočkami, opicemi a spoustou dalších zvířat. Proto občas někdo skočí do řeky a zachrání topící se kočku nebo psa. A tak dále.

To je ta pozitivní stránka věci.

Ta negativní je založena na tom, že někdo zjistil, že ten druhý je altruista a pomáhá, a přesto, že pomoc nepotřebuje, předstírá, že ji potřebuje. A to přesně tak, aby se mu podařilo obalamutit, přelstít toho, kdo by mohl pomoci.

Pak ještě existuje další stránka téhož, ale ta je zároveň negativní ale i pozitivní.

To vypadá následovně- Vládnoucí třída úmyslně způsobí tuto situaci a tím "zaměstná" mysl lidí i blogerů. Tím nemají lidé dost času na to, aby přemýšleli o věcech důležitých. Zároveň tím mohou způsobit etnické srážky, a to je dle hesla...rozděl a panuj. A to je ta negativní stránka věci. Ta lepší stránka věci je, že pro některé lidi ve společnosti není práce a touto akcí s přistěhovalci či jinými potřebnými se uměle vytvoří pracovní místa.

Tak a teď k názvu článku. Je přehnaný vy smyslu...SPASIT SVĚT....to rozhodně Evropa nezvládne. Přehnané názvy provokují emoce, ale neřeší a ani nepopisují realitu. Evropa může ale ukazovat správnou cestu ke spasení...i když se jí to momentálně moc nedaří.

0 0
možnosti
JP

nejsem verici, nejsem altruista, jsem docela obycejny materialisticky egoista. proc bych mel pomahat i ja ? jenom kvuli tomu, ze nejakym nedopatrenim maji ti utopeni par stejnych chromozomu, jako ja ?

0 0
možnosti
ML

No, ať už Kadáfí byl diktátorem nebo ne, Evropa to svým vojenským zásahem fatálně podělala. Politici jen dokázali, že si nevidí ani na špičku nose. Tenhle důsledek (tedy ten exodus z Afriky) by byl pro myslícího člověka předvídatelný.

Politici hlavně ve Francii, Británii, USA ale i EU jen opět předvedli že mají IQ houpacího koně.

2 0
možnosti
DB

Za předpokladu, že přesně nechtěli tento výsledek. Ale co když přesně tento výsledek chtěli?

Společnost je rozdělena na vládnoucí a ovládané. Vládnoucí třída se dělí na pomocnou elitu a diskrétní elitu. Pomocná elita jsou politici. Ti slouží diskrétní elitě a matou nás. A spousty opatření, které dělají vlády, jsou jen opatření proti lidem, ale PRO DISKRÉTNÍ ELITU.

Zkuste si nastudovat našeho nejlepšího sociologa...Prof. Jana Kellera, obzvláště jeho přednášku. AROGANCE FINANCÍ.

0 0
možnosti
LK

V posledních letech je vidět tendence v celé Evropě jediná, postupné odtržení politiky od přání a potřeb voličů. Volíte koho chcete, ale ve výsledku stejně dělají svojí politiku - viz imigrace, drtivá většina Evropanů volá po regulaci, ale politici naopak otevírají stavidla. Myslím, že je to dlouhodobá bolest nedostatku demokracie v EU, politiku řídí nikým nevoleni lidé, kteří se cítí být odpovědní orgánům EU, nikoliv voličům. A bruselská byrokracie je až po střechu naplněná armádou lidí, kteří se po pár měsících vzdálí běžnému životu na světelné roky - obří mzdy, služební vozy, proplácení všeho možného, a každý, kdo tam pracoval, tak potvrdí, že odvedená práce rozhodně neodpovídá mzdám, takové pianko. Dokud se nezmění samotná struktura EU, tak se povezeme k propasti.

1 0
možnosti
MS

Autor clanku je sobec a ma malou znalosti faktu. EU, NATO  (jsme cleny) spolu s US provedly prevrat k Iraku a Libyi,neprimo v Syrii a Egypte. Pokud jsme jako clenove techto organizaci zpusobili nestabitu v regionech, cehoz dopadem je utek lidi do klidnejsich casti sveta, mame povinnosti tento lidem nejak pomoci. Z tohoto pohledu povazuju castku 10 mil za smesnou, ma byt radove vyssi - za chyby se plati

0 7
možnosti
Foto

Pokud Vy cítíte vinu, zaplaťte. Nechtějte však po jiných, aby za tento pocit Vašeho provinění platili ze svého.

8 0
možnosti
LC

Chápu, že nejjednodušší cestou do bezpečí je prostě z míst zasažených boji utéct.

Chápu i to, že po letech vlády, která jim říkala, co mají a co nemají dělat, jsou poměrně "zmatení".

Nechápu ale, že z těchto zemí prchají tisíce lidí, mnozí v plné síle, a doufají v lepší život jinde. Když ale všichni postupně utečou, kdo tam vyřeší jejich problémy, před kterými prchají?

3 0
možnosti
DB

Je to jednoduchá logika...rozdíl mezi jedincem a skupinou. Kdysi dávno, v 80. letech byla zase jednou krize v USA a já to měl vysvětlit mým americkým studentům ekonomie. Řekl jsem jim, že z hlediska skupiny, tedy z hlediska USA jako státu a společnosti, by bylo nejlepší, kdyby vzali všechny své úspory, ba si ještě i vzali půjčky v bance a šli utrácet. Protože tím vznikne poptávka a ta poptávka rozjede ekonomiku státu. Jenže z hlediska jednotlivce to vypadá jinak. Když byste byl --tehdy dobrý Američan...a udělal jste , co jsem vám radil a pak se stal nezaměstnaným a nemohl splácet své půjčky a neměl ani floka k životu, asi byste mne chtěl za mou radu zabít. No ale to jsem jim řekl také, a to s tím, že se musí rozhodnout sami.

Vy tomu asi nebudete věřit, ale rozhodli se neutrácet ale šetřit, protože z jejich osobního pohledu jednotlivce byla ekonomická situace nepříznivá. Ale tím uvrhli USA ještě do větší krize.

Nezdá se vám to nějak podobné?

0 0
možnosti
JM

Pokud se cítíte především jako jako Evropan, jste jednoznačně vinen. Francie, která je v Evropě, byla velice aktivní v rozbití Libye, angažovala se vojensky i v dalších afrických zemích. Velká Británie, další evropská země byla největším spojencem USA v útocích na Afganistán a Irák.

Pokud se cítíte spíš jako Čech, v demokracii jsou občané odpovědni za svou vládu, i když s ní nesouhlasí, stejně jako jsou povinni dodržovat zákony s kterými nesouhlasí. Vám, do vašeho bytu nikdo žádné uprchlíky dávat nebude. Naše vláda by se ale vinna měla cítit. Jsme v NATO, naše zem je tedy spoluzodpovědná za Libyi. Naše zem pomáhala rozvrátit Afganistán a Irák. To za nás rozhodovaly naše vlády. Nebyl rozdíl mezi pravicí a levicí. Bude tedy logické, pokud naše vláda přijme odpovědnost za činy České republiky, a EU za činy EU.

3 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS