Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Karma, milý autore, karma. R^

Jen více takových, jako jsi Ty!

0 0
možnosti
PU

Všichni na to skočili. Minimální mzda je blbost, za to nikdo nedělá. Buď něco umí, a pak mu zaměstnavatel dá přiměřenou mzdu (mnohem vyšší), nebo neumí nic, takže ho nikdo ani za minimální mzdu nezaměstná. Proč by to dělal?

Minimální mzda slouží pouze pro zvýšení odvodů za pojistné. O tom je řeč.

1 0
možnosti
JS

celý příběh není o minimální mzdě. To je politická vějička.

Problém je v reálném daňovém zatížení občanů, přímém i nepřímém a stejně tak ´daňové zatížení firem. To prodražuje práci a zdražuje běžný život, že zaostáváme za zeměmi každý rok víc a víc , kde taková daňová zátěž není. Proto je stále větší problém udat naše zboží na trhu, tím není práce a tím je celkem jedno, jaké je minimální mzda.

Voliči levice by taky mohli pochopit, že zvýšení daní firmám a bankám stejně nakonec zaplatí všichni co pracují i nepracují. Každý by si měl pamatovat, že žádné bohulibé daně nejsou. Je to vynucený odvod nebo přímo krádež lidem, co dělají. Takže měli by se snižovat daně, snižovat daně, snižovat daně. Všechny. A nežít na dluh.

Možná by stačilo udělat pořádek ve fungování státu, ale to rozhodně strany, co chtějí zvyšovat daně nechtějí, je to jenom  mucholapka pro voliče- Zařídíme fungující stát -- zvýšením daní. Druhá půlka hesla se neuvádí.

1 0
možnosti
AK

Tak jednoduché to ale není.

V naší zemi stále klesají daně právnických osob - celkově se jednalo o 20 %-ních bodů na současnou úroveň 19%. Také se snížily odvody firem. Takže daňové zatížení firem je o dost nižší. A ne že ne.

Kdekoliv byl v minulosti v okruhu 10 m na dosah mikrofon, p.ministr Kalousek do něj hlásal, že je třeba mít lineární daň z příjmů, abychom "netrestali úspěšné". A tak nemáme progresivní daň z příjmů, nýbrž daň lineární (kromě nás ještě Rusko a pobaltské státy), která je díky zastropování souvisejících plateb fakticky degresivní. To ale opravdu nemají nikde jinde na světě.

Pokud přijmeme jeho nesmyslné tvrzení, že daň je trest, má uvedená politika svoji druhou stánku, o které už nikdo nemluví - musíme potrestat chudé.

A tak zvýšíme sazby DPH, protože jiná cesta k naplnění rozpočtu už opravdu není. Tím ovšem nejvíc postihneme staré, nemocné, prostě nevýkonné, u nichž spotřeba tvoří největší procento výdajů (oni nemají z čeho tvořit úspory). Firem, které platí saldo a bohatých, u nichž spotřeba tvoří zlomek jejich výdajů, se to nijak zvlášť nedotkne. Chápu co, jak a proč p.ministr prováděl, ale nemohu říct, že by mě to nějak euforizovalo, vás ano?

Zrušení zdanění dividend byl poslední zásah do daní Mao-ce-tunga tuzemské permanentní daňové revoluce ministra Kalouska. Myslím, že byl právem považován za zastánce zahraničních investorů a 1% nejbohatších občanů této země. Tak si zkusme představit, že firmám škrtneme i těch 19 % . Tak přijde státní rozpočet o 130 mld. Co dál? Vydáme další dluhopisy na pokrytí téhle díry? Snížíme důchody o 1/3? Takže pokud je řeč o snížení daní, je vždy velmi potřebné vědět jakých daní a komu to prospěje a komu ublíží. Není totiž zásah do daní takový, který by prospěl všem.

1 0
možnosti
Foto

Na 8500 mzdu plati zamestnavatel + 33% , tedy cca 11000,-Kc. Na 12000 bude platit 16000. Zrusme odvody za zamestnance a budou mit hned o tretinu vyssi mzdy!

1 0
možnosti
ZM

Tak ono je málo Polaneckého a Cíglera? Ještě tohle !

1 2
možnosti
TC

Polož si jinou otázku. Dělal by jsi ty za 8500 hrubého 12h denně, 6 dní v týdnu?

0 0
možnosti

Poměrně hloupá otázka. Pokud jsou možné alternativy buď 8500 nebo nic, je výběr prostý.

1 0
možnosti
JR

J88a55n 87R13á25ž

24. 8. 2013 17:45

Dřív se tomu říkalo "internacionalizace", dnes je módní tomu samému říkat "globalizace" Obojí je založeno na principu stěhování výroby do málo rozvinutých zemí. A tak Evropy,která vždy zásobovala svět svými výrobky dnes kupuje výrobky od jiných a musí si na to půjčovat aby lidé, kteří kvůli globalizaci přišli o práci si mohli tyto importované výrobky kupovat a tím podporovali rozvoj zemí jako je Čína,Vietnam,Indie,Brazílie a pod. P.S. Kdy konečně Evropané pochopí,že nízké "globální" ceny znamenají také nízké "globální" mzdy?

0 0
možnosti
DD

Za spratka se vydávající nějaká PR agentura - jak ubohéRv

2 3
možnosti
PF

P93e25t43r 39F87o62j87t80í64k

24. 8. 2013 13:28

Já si přečetl, že ČSSD chce minimální mzdu 12.000,- Kč zajistit do roku 2018 ! Dnes je 8.500,-. Nevím, o čem je řeč. Za pět let se ceny navýší tak, že 12.000,- bude mít nižší hodnotu než dnešních 8.500,-...To je jenom jeden z předvolebních ČSSD taháků. Spousty lidí (zjišťuji i zde) si informaci nepřečtou celou a buď nadávají nebo půjdou hned volit ty, co ten blud vypustili do éteru. 8-o

0 0
možnosti
ZM

Tak si také zjistěte ten "blud", jak dlouho se minimální mzda nezvyšovala. A jakou asi mělo "hodnotu" těch 8  000,- Kč před pěti lety a jakou teď, strejdo.

1 0
možnosti
MP

Cenu vaší práce určí trh. Kolik je druhá strana ochotna zaplatit za váš produkt či službu. Výše mzdy je závislá hlavně na výši produktivity, výši zisku firmy atd. Vykonáváte- li nekvalifikovanou práci, kterou může dělat  k a ž d ý , pak musíte počítat s nižší mzdou. Máte- li  odbornou kvalifikaci, pak si zasloužíte vyšší plat, který se řídí poptávkou po vaší služba či výrobě. Vaše životní potřeby nemají se mzdou vůbec nic společného. Pokud jde o firmu, kde se vyrábí levné zboží v malém množství, pak zisky firmy nemohou být velké, vyrábí li firma např. drahou elektroniku ve velkém množství, pak jsou velké zisky a velké mzdy. Největší náklady firmy jsou mzdy. při zvýšení minimální mzdy, která se týká jen malé části lidí, se musí ostatní platové třídy posunout o třídu výš, čímž se zvýší náklady. Zvýšením daní se opět zvýší náklady. Při zvýšených nákladech se musí zdražit služba či zboží, které firma produkuje. To může ohrozit firmu nižším odbytem, takže bude muset propouštět. Zákony ekonomiky se nedají v žádném případě "okecat", ty jsou stejně platné a svaté jako zákony přírody a vesmíru.

2 0
možnosti